1478
post-template-default,single,single-post,postid-1478,single-format-standard,stockholm-core-2.1.4,select-theme-ver-8.10,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_

#shareweek2017

Od ponad tygodnia w Internecie trwa pewna przyjemna akcja blogerska, zainicjowana, już po raz szósty, przez Andrzeja Tucholskiego. Share week polega na tym, że twórcy polecają innych twórców. Super, nie? Nie ma żadnych ściśle określonych kryteriów, poza tym, żeby blog i jego autor był w jakiś sposób dla nas ważny.
Ja zatem przyjęłam swoją wewnętrzną zasadę, że polecam blogi, które są moim odkryciem danego roku, a poza tym są dopracowane graficznie, co nie jest dla mnie bez znaczenia.

To już drugi rok, kiedy Parapet Literacki włącza się do tej akcji, a moje polecenia w Share week 2016 możecie zobaczyć TUTAJ.


 www.niespodziegadki.pl

Blog dziewczyn to moje odkrycie tego roku numer jeden. Wszystko mi się tam zgadza – poczucie estetyki, gust czytelniczy, lekkość pióra, dowcip. Wyczekuję niecierpliwie na kolejne teksty dziewczyn, czerpię inspirację z ich wyborów czytelniczych, wybucham śmiechem przy wpisach, które inteligentnie obśmiewają niektóre tytuły (na przykład tutaj). Pewne jest, że Niespodziegadki to blog z ogromnym potencjałem i czuję, że dziewczyny (naczynia połączone, you know what I mean) mają dla nas jeszcze dużo pomysłów.

www.ksiazkinaostro.pl

Paulina Małochleb to krytyczka i badaczka literatury. Jej blog, pomimo że istnieje już kilka lat, dla siebie odkryłam dopiero w tym roku. Wcześniej pod adresem krytykanaostro.blogspot.com, teraz już pod ksiazkinaostro.pl. Autorka profesjonalna pod każdym względem, na wiedzę i rozeznanie na rynku książki. Pisze teksty z pazurem, charakterem. Umie tak skrytykować, że aż idzie w pięty, ale i chwali to, co dobre. Nie zawsze się zgadzam, ale zawsze doceniam wartość merytoryczną jej tekstów.

www.biteoficeland.com 

I na koniec już nie o literaturze, ale o wielkim, pięknym świecie. Adam i Marta piszą o miejscu na Ziemi, o którym marzę od lat, Islandii. Piękne zdjęcia, inspirująca historia, ba, nawet przepisy kulinarne! Autorzy bloga dają dużo praktycznych porad przyszłym podróżnikom, podpowiadają ciekawe miejsca. Serdecznie polecam, zwłaszcza fanom północy, takim jak ja.

Liczba trzy to dla mnie zdecydowanie za mało, ale tylu autorów mogę wpisać do formularza. Korzystając jednak z tego wpisu chciałabym, podobnie jak w zeszłym roku, polecić jeszcze trzy blogi:

Literackie Skarby Świata Całego – wiedza Anny i jej oczytanie niezmiennie mi imponuje i jej wpisy czytam jak artykuły w prasie literackiej – wymagają ode mnie skupenia i uwagi, za każdym razem jest to praca wykonana od A do Z. Poza tym, Ania to przemiła osoba, mialam okazję poznać ją osobiście 🙂

Wyliczanka – polecam Wyliczankę szczególnie za cykl filmów wideo, w których autor rozmawia z ludźmi książki, rozmówcy są czasem bardziej, czasem mniej ciekawi, ale zawsze wyczekuję na kolejny film na WyliczankaTV.

Wokół Faktu – to bardzo ciekawy, rzetelny blog o literaturze faktu, a moją uwagę szczególnie przykuwają tutaj wywiady z reporterami, które prowadzi autorka. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej. Wokół faktu pisze dwójka autorów, po raz kolejny potwierdzając, że tandemy w blogowaniu dobrze się sprawdzają.

Oczywiście niezmiennie polecam blogi, o których pisałam w poprzedniej edycji Share Week!


Share week 2017 trwa do 26 marca, zatem jeśli chcecie wziąć udział, jeszcze zdążycie :). Koniecznie jednak najpierw zajrzyjcie do wpisu autora akcji, gdzie znajdziecie szczegóły i formularz, w który musicie wprowadzić polecane przez siebie blogi (sam wpis na waszej stronie nie wystarczy). 

A.

 

51 komentarzy

Post a Comment