3389
post-template-default,single,single-post,postid-3389,single-format-standard,stockholm-core-2.1.4,select-theme-ver-7.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_
plannery madamy 2019

Plannery Madamy na 2019 rok

Plannery Madamy towarzyszą mi już trzeci rok. Do tej pory zawsze korzystałam z wersji Minimal, w tym roku sprawdzam również Happy Planner! W poniższym tekście znajdziecie porównanie obu tych produktów, ich wady i zalety oraz dużo zdjęć. Zapraszam.  🙂

Czy w ogóle potrzebujesz plannera?

To podstawowe pytanie, które należy sobie zadać. Bardzo często kupujemy przedmioty, tylko dlatego, że kupują je wszyscy inni ogarnięci ludzie, tylko po to żeby leżały w szufladzie, a w przypadku plannera, zbierały kurz na biurku. Ja jestem osobą, która musi planować czas, bo inaczej przecieka on jej przez palce. I o ile czasem w weekend jest to w porządku, o tyle w tygodniu sprawia to, że zbierają się nade mną gradowe chmury. Co więcej, uwielbiam robić wszelkiego rodzaju spisy, wyliczenia, harmonogramy. Dzięki temu czuję się bezpieczniej (witamy w świecie neurotyka). Pomimo smartfona w kieszeni i zainstalowanych na nim wszystkich możliwych aplikacji Google, wciąż najbardziej ufam moim odręcznym notatkom. Dodatkowo, sprawia mi przyjemność pisanie, a następnie wykreślanie tematów i zadań. Tak, planner jest mi potrzebny i chociaż czasami mam okresy, kiedy korzystam z niego mniej, to jednak nie wyobrażam sobie posługiwać się wyłącznie aplikacjami (choć Google Keep jest świetny).

Podsumowując. Jeśli jesteś osobą, która:

 • ma dużo różnorodnych obowiązków i elementów dnia, które wymagają zapamiętania,
 • jest trochę retro i wciąż woli pisać na papierze niż w telefonie,
 • lubi chodzić z notesem/plannerem na spotkania w pracy/po pracy i w nim robić notatki,
 • czerpie perwersyjną przyjemność z wykreślania,
 • lubi pod koniec dnia usiąść z kubkiem ziół/herbaty i przyjrzeć się minionemu dniowi,
 • sprawia jej przyjemność podsumowywanie, rozpisywanie celów, robienie map myśli,
 • i tak ma masę rzeczy w torbie, więc jedna więcej nie robi jej większej różnicy,

to tak – potrzebujesz plannera! Na rynku jest ich bardzo wiele, ja dzisiaj pokażę Wam dwa plannery Madamy: Happy Planner i Minimal Planner.

plannery madamy opakowanie

Plannery przychodzą w estetycznych, kartonowych pudełkach.

Happy Planner  – jeśli lubisz, kiedy dużo się dzieje

Od Happy Plannera zaczął się biznes firmy Madama. Z roku na rok ulega różnym modyfikacjom, jednak założenie pozostaje takie samo – ma być to narzędzie nie tylko do planowanie poszczególnych dni, tygodni i miesięcy, ale również do wyznaczania celów, spisywania podsumowań i list, realizowania marzeń.
Znaczą część zajmują strony z cytatami, różnego rodzaju tabelkami do uzupełniania treściami, które potem powinniśmy analizować.

Happy Planner występuje w tym roku w trzech wariantach kolorystycznych, a także w układzie tygodniowym i dziennym. Ja prezentuję Wam poniżej wariant tygodniowy. Wszystkie mają twardą oprawę, okute rogi i dwie tasiemki do zakładania.

plannery madamy happy planner

Planner przeprowadzi Was przez 6 kroków:

 1. Podsumowanie ubiegłego roku.
 2. Wyznaczenie aktualnych wartości.
 3. Określenie tego, co uszczęśliwia.
 4. Sformułowanie celów na nastepne 12 miesięcy (lub na krótszy okres czasu)
 5. Zaplanowanie konretnych działań, które związane są z tymi celami.
 6. Działanie, czyli planowanie dzienne, trzymanie się prirytetów i robienie notatek.

Przed każdym miesiącem znajduje się karta z 30-dniowym wyzwaniem, które użytkownik sam uzupełnia o poszczególne zadania/nawyki. To idealne miejsce na indywidualny habit tracker. Poszczególne miesiące przeplatane są dodatkowymi elementami, takimi jak party afirmacji, planowanie produktywności, porady. Poza tymi wszystkimi elementami charakterystycznymi dla plannerów, mamy również klasyczny kalendarz roczny oraz poszczególnych miesięcy. Ja wybrałam wersję tygodiową plannera, zatem na dwóch stronach mam ujęty cały tydzień. Możecie to zobaczyć na jednym ze zdjęć poniżej.

Na końcu znajdują się arkusze finansowe, tabelki do uzupełniania kontaktów, książek które chcemy przeczytać, oraz sporo stron w kropki na notatki lub własne tabele.

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

Happy Planner jest bardzo dopracowany graficznie i przede wszystkim kolorowy! Naprawdę dużo się w nim dzieje i jeśli ktoś lubi (lub chciałby w tym roku) bardziej postawić na świadome planowanie i realizowani celów, takie narzędzie może mu się przydać.

Podsumowując:

Zalety: ładny przedmiot, dużo stron dla osób, które chcą aktywnie podejść do planowania celów i ich realizacji, przejrzysty widok na cały tydzień, wybór trzech priorytetów na każdy dzień.

Wady: nieprzydatne arkusze na kontakty (bo jednak wszyscy mamy je w telefonach), zbyt dużo stron z motywacyjnymi cytatami, waga.

Minimal Planner – jeśli stawiasz na prostotę

Minimal Planner w wersji tygodniowej towarzyszył mi całe dwa poprzednie lata. W tym roku postanowiłam bardziej dokładnie planować swoje dni w podziale na godziny, ponieważ obowiązków przybywa, a czas jakby się kurczył i wybrałam wariant dzienny. Oznacza to, że jedna strona to jeden dzień w podziale na godziny plus przestrzeń na wypunktowanie zadań.

Bardzo praktyczne, biorąc pod uwagę, że wpisuję tam sobie zarówno zadania z pracy etatowej, jak i blogowej. 🙂

plannery madamy 2019 minimal planner

Minimal Planner występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, okładki tegorocznej edycji są obciągnieta tkaniną, która jednak z tego co obserwuje, nie brudzi się. Ma aż trzy tasiemki i zamykającą gumkę.

Byłam zaskoczona jego objętością, w porównaniu do tygodniowych plannerów jest jednak dużo grubszy. Coś za coś. Poza tym jest niemal identyczny jak Minimal Planner sprzed roku.

Moją opinię na temat Minimal Plannera w wersji tygodniowej możesz przeczytać TUTAJ. 

Minimal Planner również posiada karty związane z wyznaczaniem i planowaniem celów, podsumowaniem minionego roku i wyznaczaniem wartości. Pierwsza część całego plannera nie różni się znacznie od wersji Happy. Później natomiast brak jest kart afirmacyjnych czy motywacyjnych.

Podstawową różnicą jest estetyka – tutaj kolorystyka jest ograniczona do kremowich kartek i szarego druku. Prosto i przejrzyście. Papier w jednym i drugim plannerze jest gruby i dobrej jakości.

plannery madamy 2019 minimal planner

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

plannery madamy 2019

Osobiscie preferuję Minimal Planner, ponieważ jest skromniejszy i prostszy, jak sama nazwa wskazuje. I tak kilka stron motywacyjnych chętnie bym z niego wycięła. 😉

Cieszę się ostatecznie, że w tym roku korzystam z wersji dziennej, ponieważ początek stycznia pokazuje, że jest mi to potrzebne. Moje dni są dużo lepiej rozplanowane i czas nie przecieka mi przez palce. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy nadal będę w nim skrupulatnie zapisywać wszystkie rzeczy, jakie mam do zrobienia. 🙂

Podsumowując:

Zalety: eleganckie wnętrze, trwała okładka, kolorystyka, przejrzysty układ dni i miesięcy, dużo miejsca na własne notatki, przydatne arkusze planowania realizacji celów.

Wady: ciężar, wciąż zbyt dużo motywacyjnych stron z cytatami, brak gotowego do uzupełnienia habit trackera.


Za możliwość wypróbowania i recenzji plannerów dziękuję firmie Madama.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze
Inline Feedbacks
View all comments
Justinovamb
Justinovamb
7 miesięcy temu

Не спам,а подарок…

http://offeramazon.ru/cska

Justinovamb
Justinovamb
8 miesięcy temu

Ищите Нас…

#Hookahmagic

В настоящее время стало очень популярным курить кальяны. Это ему объяснение. Во-первых, кальян помогает снимать стресс. Во-вторых, люди, которые отказались от обычных сигарет или находятся в процессе отказа, используют кальян в качестве замены вредной привычки.
Приобрести кальян, аксессуары, табак для кальяна дешево можно в специализированном магазине. Продавцы консультанты всегда помогут подобрать лучший вариант. Но не все специалисты смогут ответить на главные вопросы курильщика: «Какие виды кальяна бывают?», «Сколько можно курить по времени?», «Почему иногда болит голова от кальяна?» и так далее. Всё это будет описано ниже в статье.
Какие бывают кальяны
В определенных барах персонал обычно начинают свой разговор с фразы: «Какой табак для кальяна вы бы хотели выбрать?». Но никогда не спрашивают какой кальян человек хотел бы покурить. Многие курильщики считают, что самое важное в таком процессе только лишь табак. Сами же кальяны обычно различают только по цвету и остальным внешним признакам. Курение могут испортить и другие факторы.

https://h-magic.su/hookah

К таким можно отнести:
Бренд кальяна;
Материал изготовления;
Способ забивки;
Размер колбы.

Мы всегда с Вами и стараемся нести только позитив и радость.
Ищите Нас в соцсетях,подписывайтесь и будьте в курсе последних топовых событий.
Amy,Tortuga,Alfa Hookah…
Строго 18+

MichaelTraph
MichaelTraph
8 miesięcy temu

#Hookahmagic
Мы всегда с Вами и стараемся нести только позитив и радость.
Ищите Нас в соцсетях,подписывайтесь и будьте в курсе последних топовых событий.
Строго 18+

Какой кальян купить новичку?
Если это первая покупка, то лучше начать с более простых моделей. Это изделия со средней высотой (70 см) и одной насадкой. Количество труб влияет на работу устройства. Это будет трудная задача.

Очень важно обращать внимание на материал шахты. Чем он прочнее, тем дольше прибор прослужит. Срок службы устройства минимум на 10 лет.

https://h-magic.su/adalia
Рекомендуется обращать внимание на внутренний диаметр шахты. Он должен быть минимум 12 см.

Можно рассмотреть также электронные изделия. Они компактные и простые в использовании. Безопасный дым. Его можно курить (парить) даже в общественных местах. Что касается его вкусовых качеств – они ничем не уступают традиционным устройствам. Какой электронный кальян купить лучше? Самый распространенный гаджет – площадь Sturbuzz.

Georgeclurf
Georgeclurf
8 miesięcy temu

#Hookahmagic
Мы всегда с Вами и стараемся нести только позитив и радость.
Ищите Нас в соцсетях,подписывайтесь и будьте в курсе последних топовых событий.
Строго 18+

Кальянный бренд Фараон давно завоевал сердца ценителей кальянной культуры вариативностью моделей кальянов,
приемлемым качеством и низкой ценовой политикой. Именно эти факторы играют главную роль в истории его успеха. Не упускайте очевидную выгоду и вы! Заказывайте кальян Pharaon (Фараон) 2014 Сlick в интернет-магазине HookahMagic и оформляйте доставку в любой регион РФ. Мы гарантируем быструю доставку и высокое качество предоставляемой продукции.

https://h-magic.su/al-facher
Удачных вам покупок!

Justinovamb
Justinovamb
9 miesięcy temu

HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Доставка по всей России
Бесплатная консультация
Отправка в день заказа
Персональные скидки
Строго 18+

Georgeclurf
Georgeclurf
9 miesięcy temu

HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Доставка по всей России
Бесплатная консультация
Отправка в день заказа
Персональные скидки
Строго 18+

cialis for daily use
10 miesięcy temu

cialis sample
vente cialis
cialis coupon
– cialis 20 mg cost e-mail address
buy cialis online total topics

cialis 20mg
10 miesięcy temu

order cheap cialis no prescription
buy cialis viagra or levitra
cialis 30 day sample
– shout box latest message cialis
order cialis generic online

Izabell
2 lat temu

Okładki są wyglądają przepięknie. W środku jest ciekawie, tak prosto i przejrzyście, podrobami się 😉

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x