22102
post-template-default,single,single-post,postid-22102,single-format-standard,stockholm-core-2.1.4,select-theme-ver-7.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_

jeśli będziesz przychodził o czwartej

  1. Jeśli będziesz przychodził przykładowo o czwartej, zacznę być szczęśliwy już o trzeciej – powiedział Mały Książę, a ja sobie myślę, że zawsze najbardziej lubiłam ten krótki moment przed, kiedy się jeszcze czeka, ale już wie, co będzie. Cień perwersyjnego odwlekania przyjemności.
  2. Coraz krótsze te moje poranki, pora przecież jakże ulubiona, leniwa, na przeciąganie się w pościeli i mruczenie. ratują mnie rytuały, które, osadzają mocniej w rzeczywistości. Obchodzę wszystkie swoje rośliny (trzydzieści dwie), rozkładam matę i zamieniam się w kota na kilka minut, wlewam w siebie trochę ciepła z kubka i patrzę jak na podstawki wycieka woda. Potem czekam już tylko na zmierzch i ten zapach stygnącego asfaltu o zmroku (uwielbiam nieprzyzwoicie) i na ciszę, której mi ostatnio tak brakuje, a którą sama sobie zabieram. A potem jeszcze czekam na deszcz, burze, huragany i gromy, otwieram szeroko balkon i biorę to wszystko na siebie. Trochę stygnę wtedy w środku. Mój boże, tak chciałabym ostygnąć, czemu to tak pali.
  3. Pani ma takie piękne usta i takie smutne oczy. Dlaczego? – Mówi do mnie typ na ulicy i patrzy wyczekująco. A ja stoję przed nim jak sparaliżowana, bo nie wiem, co to w ogóle za pytanie: dlaczego. Uśmiecha się i odchodzi, zostawiając mnie z tym brakiem odpowiedzi i jemu i sobie samej.
  4. Maria Konopnicka: A ja wam mówię, że bóg ma też noce bezsenne.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

… [Trackback]

[…] There you can find 40486 more Information on that Topic: parapetliteracki.pl/jesli-bedziesz-przychodzil-o-czwartej/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: parapetliteracki.pl/jesli-bedziesz-przychodzil-o-czwartej/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: parapetliteracki.pl/jesli-bedziesz-przychodzil-o-czwartej/ […]

trackback
3 miesięcy temu

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: parapetliteracki.pl/jesli-bedziesz-przychodzil-o-czwartej/ […]

trackback
3 miesięcy temu

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: parapetliteracki.pl/jesli-bedziesz-przychodzil-o-czwartej/ […]

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x