O mnie

IMG_20160402_0839292

Wymyśliłam sobie Parapet literacki żeby mieć miejsce gdzie mogę dzielić  się swoimi refleksami dotyczącymi tego, co mnie dotyka, a dotyka mnie i porusza najczęściej słowo.

Pisane, mówione, słowo.

Na przekór temu, że zawsze było mi łatwiej mówić niż pisać, zakładam bloga.

Ja nazywam się Aleksandra i jestem psychologiem, pracuję w szpitalu. Lubię zieloną herbatę, smutne filmy i wesołe piosenki.

Szukam pomysłu na siebie.

Nie jestem typem wszystko-czytacza. Wychodzę z założenia, że mam zbyt mało czasu, żeby czytać kiepskie książki, oglądać średnie filmy, chodzić na nijakie spotkania. Chcę, żeby każde doświadczenie mnie czegoś nauczyło, coś po sobie we mnie zostawiło i tak też podchodzę do wyboru lektur. Bliscy mojemu sercu są pisarze bałkańscy, skandynawscy, a ostatnim odkryciem jest literatura arabska, z pewnym algierskim pisarzem ukrywającym się pod żeńskim pseudonimem na czele.

Kręcą mnie rzeczy niepopularne, niszowe i mało znane. Szukam książek poza głównym nurtem, eksploruję rynek wydawniczy w poszukiwaniu małych oficyn wydających ciekawe książki. Chciałabym tę niszę tutaj trochę przybliżyć, oswoić nieznanego zwierza. Znając moje przełożenie zamiarów na działania będzie to szło powoli i jeszcze wolniej, ale kto mi broni robić kolejne plany?

Nie piszę recenzji, ponieważ żaden ze mnie krytyk literacki. Piszę za to moje subiektywne wrażenia, a czasem tekst luźno daną książką inspirowany. Nie umiem się też zachwycać na zawołanie, więc nigdy książki nie pochwalę, jeśli naprawdę o niej dobrze nie myślę. Wszystko jedno, czy dostałam egzemplarz od wydawcy, czy kupiłam sama w księgarni.

A.