Konkurs! Do wygrania „Manhattan Beach” Jennifer Egan

manhattan beach jennifer egan
Mam dla Was trzy egzemplarze książki Manhattan Beach Jennifer Egan wydanej przez wydawnictwo Znak Literanova! Rozdanie organizuję razem z Rafałem w ramach współpracy promocyjnej wydawnictwa z naszym kanałem na YouTube – Vlog o książkach – w ramach tego tytułu.

Autorka książki Manhattan Beach, Jennifer Egan, to zdobywczyni nagrody Pulizera za swoją poprzednią powieść, Zanim dopadnie nas czas. Otrzymała ją w 2011 roku i od tamtej pory pracowała nad nową książką. Trzeba przyznać, że trochę jej to zajęło, ale miejmy nadzieję, że zaowocowało to przemyślaną i dobrze dopracowaną powieścią. W wywiadach Egan mówiła, że bardzo dużo czasu pochłonęło jej zbieranie materiałów do książki.

Akcja Manhattan Beach dzieje się na początku lat ’40, kiedy to Stany Zjednoczone Ameryki włączają się jako kolejna strona sporu  do II Wojny Światowej. Mężczyźni idą na front, a kobiety muszą przejąć ich role zawodowe. Tak też się dzieje w przypadku naszej głównej bohaterki książki – Anny. Jest ona kobietą nurkiem. Do tej pory schodziła na dno Pacyfiku naprawiać uszkodzone w wyniku działań wojennych okręty, teraz natomiast nurkuje u wybrzeża Nowego Yorku szukając ciała swojego zaginionego ojca.

Manhattan Beach z pewnością zainteresuje wielbicieli opasłych powieści, składających się z wielu warstw, wprowadzających wielu bohaterów i skrywających tajemnicę. Poza warstwą fabularną, w książce rysuje nam się obraz Ameryki i Nowego Yorku lat 30 i 40 z perspektywy kobiety, silnej i niezależnej, definiującej siebie na nowo.

manhattan beach jennifer egan

manhattan beach jennifer egan

manhattan beach jennifer egan

Co trzeba zrobić, aby dostać książkę?

Wystarczy, że napiszesz tutaj, albo pod filmikiem konkursowym na YouTube, o książce z nurtu herstory, którą lubisz, którą uważasz za ważną. Herstory to dość nowe pojęcie, które swoją definicją obejmuje wszelkiego rodzaju narracje, które przedstawiają życie, miejsca, zjawiska, z punktu widzenia kobiety.

Na wasze komentarze czekamy do 23:59 23 września! 🙂 Razem z Rafałem i wydawnictwem Znak Literanova przyjrzymy się wszystkim odpowiedziom i wybierzemy najciekawsze naszym zdaniem odpowiedzi i ich autorów bądź autorki nagrodzimy książkami*.

Z ciekawością czekam na Wasze komentarze, ponieważ spodziewam się ogromu książkowych inspiracji i dla nas i dla was. 🙂

 

Partnerem wpisu jest

Konkurs przygotowany w ramach

współpracy promocyjnej.

 

A.

*za wysyłkę książek dla zwycięzców odpowiada wydawnictwo Znak Literanova