2 urodziny Parapetu + ROZDANIE

Parapet to nie ma szczęścia do tych swoich urodzin. Pierwsze kompletnie przegapiłam, zdaje się że byłam wtedy w fazie zwątpienia w moje bycie blogerem. W tym roku zdawałoby się, że wszystko będzie jak należy, gdyby nie to, że lipiec pomylił mi się z sierpniem… Otóż zafiksowałam się na dacie 20 sierpnia i byłam PRZEKONANA, że właśnie tego dnia pojawił się pierwszy tekst na blogu. Jakież było moje zdziwienie, kiedy na początku sierpnia postanowiłam sprawdzić, czy to aby na pewno 20 i okazało się, że tak, 20, tyle że… lipca.

Co zrobić. Miałam się nie przyznawać, ale uznałam ostatecznie, że to nawet zabawne. Tak bardzo nie lubię swoich urodzin, że wypieram również te blogowe.

Chciałabym Wam w zasadzie tylko podziękować. Za to, że tu zaglądacie, komentujecie, piszecie do mnie czasem maile z totalną prywatą, którą uwielbiam ponad wszystko inne. Mam poczucie, że dopiero się wkręcam w to całe blogowanie, a już poznałam tyle świetnych osób, których bez bloga nigdy bym nie spotkała. To jest i zawsze będzie największa wartość z tego, że to miejsce stworzyłam. W moim życiu jest obecnie dość szaro i paskudnie, ale jak tu wychodzę, to jakoś mi lepiej. Dzięki! Tyle ode mnie, co by się nie rozklejać. Teraz konkrety, czyli plany i prezenty  <3.

Plany na cykle wpisów

Mam zamiar w końcu wrócić do cyklu wpisów, który bardzo lubiliście i spotykał się on za każdym razem z dużym zainteresowaniem. Mowa tu o Niszowych Wydawnictwach. Zapisałam w moim blogowym notesie już 8 kolejnych wydawnictw, o których może nie wiecie, a które wydają ciekawe tytuły. Nowy wpis z tej serii pojawi się wczesną jesienią.
A więc co nowego?

 •  Tu i teraz, czyli tekst ostatniego dnia każdego miesiąca. Inicjatorką tej serii jest Kasia z Worqshop i mają one na celu zatrzymanie się na chwilę i zastanowienie jak cię czuje, czego chcę i nad czym pracuję w danym momencie.
 • Saturday vibes, czyli krótkie wpisy z linkami do ciekawych treści znalezionych w czeluściach Internetu w ostatnim czasie. I znowu nie tylko książkowo. Chciałabym żeby pojawiały się często, w soboty, może i uda się co tydzień, zobaczymy!
 • Ulubieńcy to będzie podsumowanie kwartału. We wrześniu zatem napiszę o Ulubieńcach lata – serialach, filmach, książkach, kosmetykach, muzyce i co mi tam jeszcze przyjdzie do głowy. Postaram się nieco inspirować także pozaliteracko. 
A teraz prezenty!!

Ci z Was, którzy śledzą mnie na Instagramie (a zwłaszcza InstaStories) wiedzą, że od kilku miesięcy przeżywam fascynację robieniem na drutach. Póki co sweter jeszcze mnie przerasta, ale poduszki robię naprawdę całkiem fajne :). Uznałam, że chciałabym puścić je w świat, jako Poduszki Parapetu Literackiego. Dlatego też mam dla Was rozdanie, w którym mam nadzieję weźmiecie chętnie udział.

Do zgarnięcia są dwa zestawy. Każdy z nich składa się z robionej przeze mnie na drutach poszewki na poduszkę o klasycznym wymiarze 40x40cm i dwóch książek! 

Zestaw nr 1

Zestaw dwóch reportaży i dziergana poszewka na poduszkę w wybranym kolorze (patrz poniżej). Mistrzyni Krall i poruszające Dwa razy życie.

Zestaw nr 2

Zestaw dwóch powieści plus dziergana poszewka na poduszkę w wybranym kolorze (patrz poniżej). Wciągające Płyń z tonącymi i nagrodzone Bookerem Ścieżki północy.

Dziergana poszewka na poduszkę

Do książek – parapetowa poduszka. Przód jest zrobiony na drutach z włóczki bawełnianej Hooked Spaghetti. Jest to włóczka eko, pozyskana z recyklingu. Tył poszewki jest z jasnobeżowej tkaniny bawełnianej (tzw. surówki). Wiesz już wszystko? To teraz wybierz swój kolor: brudny róż, szary popiel, kość słoniowa! 

Jeśli chciałbyś cieszyć się dwoma nowymi tytułami i co kluczowe – czytać je na parapetowej poduszce (sprawdziłam, polecam), to po prostu:

 1. W komentarzu pod tym wpisem napisz za co lubisz Parapet Literacki (bo lubisz prawda? :))
 2. Wskaż który zestaw książek chciałbyś/chciałabyś dostać w prezencie ode mnie i jaki kolor drutowanej poszewki na poduszkę najbardziej Ci się podoba.
 3. Czekam na Twoje zgłoszenie do końca dnia 27.08.2017.
 4.  Wybiorę dwóch szczęśliwców i wyniki podam na parapetowym Facebooku 28.08.2017

Uściski,

A.


Regulamin rozdania na Parapecie Literackim:

 • organizatorem rozdania jest autorka bloga Parapet Literacki, a prezenty dla uczestników pochodzą z jej prywatnego księgozbioru oraz wyszły spod jej palców ;);
 • Parapet dostarcza Ci poszewkę, Ty musisz umieścić w niej wypełnienie do poduszki w rozmiarze 40×40 cm;
 • każdy uczestnik może pozostawić tylko jedno zgłoszenie;
 • adres do wysyłki prezentu musi znajdować się na terenie Polski;
 • zgłoszenie w formie komentarza spełniające warunki podane w opisie rozdania należy zostawić do końca dnia 27.08.2017;
 • wyniki zostaną przedstawione 28.08.2017 na Facebooku Parapetu; osoby wygrywające prezenty nie są wybierane drogą losową;
 • paczki zostaną wysłane w terminie do 14 dni od wyłonienia wygranych;
 • w przypadku braku kontaktu nagrodzonego uczestnika ze mną w ciągu 3 dni zastrzegam sobie prawo do obdarowania innej osoby biorącej udział w rozdaniu;